
Što su fiksni troškovi i koja visina fiksnih troškova je prihvatljiva?
Tko želi imati kontrolu nad svojim kućnim budžetom mora imati pregled svojih fiksnih troškova. Iz tog razloga postoje smjernice kojih se treba pridržavati.
Koliko je zapravo financijska pismenost bitna mladima u Hrvatskoj?
Istraživanja su pokazala kako je Hrvatska među 144 zemalja svijeta na 35. mjestu po financijskoj pismenosti.
Čini li novac uistinu ljude sretnima? Na koji su način financije povezane sa srećom?
Svatko definira svoju sreću drugačije, a novac u pojmu sreće za mnoge igra jako važnu ulogu. Ispravno trošenje i štednja su pri tome alfa i omega.
Najčešće pogreške prilikom stjecanja kapitala
Puno puta je stjecanje kapitala pravi izazov. Razlog prije svega leži u tome što neki ulagači jednostavno ulažu bez razmišljanja i bez asistencije, te pri tome često rade identične pogreške.
Sigurnost i samoostvarenje kod mladih ljudi
Svladavanje svakodnevnog života i istodobno ostvarivanje samog sebe ponekad zna biti pravi izazov. Za svaku prekretnicu na kojoj se nađemo nadamo se da će nam donijeti više slobode, više samostalnosti i samoodređenja. Ali je li to zaista tako? Ili što veći uspjeh postignemo jednostavno dobivamo više odgovornosti i postajemo manje fleksibilni?
Bezbrižno u inozemstvo – Što financije, osiguranje i optimizacija kućanstva imaju s nezaboravnim vremenom na putovanju
Putovanje bi trebalo biti nezaboravno iskustvo bez obzira radi li se o godišnjem odmoru ili dugoročnom odlasku u inozemstvo. Putovanje će Vam biti lakše ako se dobro pripremite. U ovom članku možete pronaći podršku za dobivanje potrebnih odgovora prije polaska na putovanje.
Anti-digitalizacija: Financijsko planiranje uživo s planerom u trendu kod milenijalaca
Moglo bi se naslutiti kako će se financijsko planiranje uživo uskoro zamijeniti novim digitalnim ponudama. Međutim, u realnosti se prikazuje sasvim drugačija slika: Prije svega, milenijalci cijene financijsko planiranje uživo s planerom, te mu daju prednost u usporedbi s digitalnim mogućnostima.
Žene i mirovina – punom parom u mirovinsko siromaštvo
Žene su diljem Europe češće pogođene siromaštvom u starosti nego muškarci. To nije čudno s obzirom da manja plaća znači i manja mirovina. Osobna mirovina bi stoga trebala biti važna tema posebno za žene. No, stvarnost je nešto drugačija.
Europa u usporedbi: Tko kupuje, a tko unajmljuje??
Je li povoljnije kupiti ili unajmiti nekretninu? Teško je uopće odgovoriti na to pitanje. Odgovor često ovisi o raznoraznim čimbenicima vezanim za nekretninu (lokacija i sl.). U europskoj usporedbi se također pokazuju jasne razlike u kvoti vlastitih stanova.
Pravovremena štednja i skrb za starost
Misliti na starost već u mladim danima? To rade samo pojedinci, iako su prednosti pravovremena osiguranja vrlo očite.